БУБА продължава без грешка в "А" група

БУБА Баскетбол продължава без грешка в мъжката "А" група, след като взе гостуването си наВидабаскет със 79:58. БУБА пристигна във Видин без двама от основните си играчи - Иван Алипиев и Лъчезар Димитров, които се подготвят с мъжкия тим на Левски 2014 за срещата с Берое от НБЛ.

Въпреки това, още в началото столичани взеха аванс и въпреки че не успяха да се откъснат сериозно през първото полувреме, владееха ситуацията. На почивката БУБА водеше с 39:31, а най-силно гостите играха в третата четвъртина. Последната част бе сравнително равностойна, Видабаскетскъси малко разликата, но БУБА затвърди победата си във финалните минути до 79:58.

Теодор Николов бе най-резултатен за Видабаскет с 23 точки и 8 борби, Юлиан Цветанов добави 14, но от пейката на домакините дойдоха само 2 точки. Евгени Хаджирусев и Николай Леков нанизаха по 21 точки за БУБА, Николай Михайлов добави 16, а Лъчезар Везирски - 11.

Столичани имаха по-добър процент на стрелба, но направиха и доста по-малко грешки от съперника.