Гол-красавец носи трите точки на Литекс (видео)

Отборът на Литекс спечели с минималното 1:0 домакинството си на Несебър в последен двубой от 14-ия кръг на Втора професионална лига. Единственото попадение в Града на люляците реализира опитният Искрен Писаров, който се разписа в 78-ата минута с много хубав удар от границата на наказателното поле.

Още в началото на мача "оранжевите" пропуснаха отлична възможност след удар на Ангел Лясков. В 26-та минута Емануил Манев стреля покрай гредата при първата по-сериозна опасност за гостите. През второто полувреме ловчалии отново бяха по активни. Христо Кирев отправи две опасни удара, но в при първия, от въздуха, топката премина над гредата, а при втория вратарят на Несебър спаси.

В 78-та минута "люляците" все пак преодоляха сгъстената защита на гостите поведоха в резултата. Бранител на Несебър не изчисти добре топката от наказателното поле и от границата на пеналта Искрен Писаров с плътен удар я изпрати във вратата за 1:0. Усилията на гостите да стигнат поне до равенството не есе увенчаха с успех.

Със спечелените три точки край Покрития мост момчетата на старши треньора Живко Желев събраха 21 в актива си, заеха седмото място в подреждането и се отдалечиха на четири от зоната на изпадащите. С втората поредна загуба, която допусна, Несебър пък се свлече до деветата позиция в подреждането и с 20 точки на сметката си се доближи до закъсалите си съседи от Поморие и Созопол.