Арда отново мачка с 4:0

Футболистите на Арда постигнаха нова убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Раковски 2011 в среща от 14-ия кръг на Югоизточната "В" футболна група. Двубоят се изигра на градския стадион „Г.С.Раковски“ в Раковски и бе наблюдаван от над 300 зрители.

12-ата победа на кърджалийци от 14 мача от старта на сезона им даде аванс от осем точки пред третия в класирането Борислав (Първомай) и три пред втория в подреждането Загорец (Нова Загора).
Възпитаниците на Елин Топузаков тотално доминираха над своя съперник. Още в първата минута Атанас Чепилов вкара гол и изведе Арда напред в резултата. До края на първата част играта бе равностойна,  но през второто полувреме  кърджалийци  контролираха играта, бяха по-активни и постоянно търсеха път към вратата на опитния страж на домакините Васил Кузманов. В 68-ата минута гостите удвоиха своята преднина  с попадение на Георги Стефанов. Четири минути по-късно Димитър Алексиев изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Кузманов за 0:3. В 76-ата минута сърбинът Милош Баич реши всичко в спора между двата тима след подаване на Владислав Мисяк 0:4.

Домакините от Раковски завършиха мача с 9 души. Главният рефер Стоян Димов от Сливен показа червени картони на братята Анатолий и Стефан Йосифови. Анатолий бе отстранен за реплика към рефера, а брат му Стефан за грубо нарушение.

След срещата футболистите на Арда поздравиха феновете, които пропътуваха отново стотици  километри, за да подкрепят своите любимци от трибуните.
"Важна победа на много тежък и труден терен. Продължаваме да гоним целта – първо място в групата. Има още какво да се работи и да се желае отборно. Важното е, че поддържаме постоянство и линията на игра ми харесва", заяви след срещата треньорът на Арда Елин Топузаков.

Спортният директор на Арда Емил Кременлиев отбеляза, че този резултат е най-малкото, което можеше да се случи в мача. "Поздравявам момчетата за убедителната победа. Това бе още една стъпка от пътя, който имаме да извървим", каза Кременлиев.

Наставникът на домакините от Раковски  Стефан Киков сподели, че отборът на ‚Арда“ е изключително силен отбор с отлични футболисти за третия ешалон „С ръка на сърцето си признавам, че ние бяхме по-слабият тим и заслужено загубихме“, заяви Киков.

Арда игра в състав: Веселин Василев; Георги Кременлиев, Илиян Гаров, Николай Димитров, Атанас Кръстев, Вълчан Чанев (Беркай Халил), Митко Плахов, Владислав Мисяк, Атанас Чепилов (Милош Баич), Ахмед Осман (Георги Стефанов), Димитър Алексиев