Лош късмет за Фрайбург: потрошиха гредите, потрошиха си и треньора

Играчите на Фрайбург сами си причиниха вредите в двубоя с Шалке 04, който загубиха с 0:1. В 62-ата минута бившият им съотборник Даниел Калиджури стреля остро по диагонала и топката се отклони в тялото на Кристиан Гюнтер, с което залъга вратаря Александер Шволов за попадението в двубоя.

Преди това Бартош Капустка и Нилс Петерсен стреляха в гредите, пропускайки да донесат преднина на домакините.

Комичен момент пък имаше в 10-ата минута, когато нападателят на Фрайбург Яник Хаберер неволно напусна очертанията на терена и влетя в тялото на собствения си треньор Кристиан Щрайх, причинявайки му контузия в областта на рамото.

Фрайбург остава само с един успех от 11 кръга и единствено пред Вердер (Бремен) и Кьолн. В същото време “миньорите” от Гелзенкирхен вече са на четвърта позиция, възползвайки се от загубата на Хановер 96 срещу РБ (Лайпциг).