Дискусионно съдийско решение улесни Щутгарт (видео)

Щутгарт разгроми Фрайбург с 3:0 в последната среща от 10-ия кръг на Бундеслигата, но трябва да се отбележи, че домакините получиха солидна подкрепа от съдията още в 12-ата минута. Тогава, когато резултатът все още беше 0:0, главният арбитър Тобиас Щийлер даде директен червен картон на останалия последен защитник на гостите Чаалар Сойюнджю за игра с ръка. От повторенията се видя, че турчинът наистина използва ръцете си, но това става след избутване от страна на атакуващия го Даниел Гинчек.

Това решение на съдията, за което той беше сигурен след преглеждане и на запис на ситуацията, наклони везните в полза на “швабите”. С човек повече на терена те успяха постепенно да наложат превъзходството си и до края на полувремето вече водеха с 2:0 след голове на Гинчек и Бенжамен Павар.
Отборът на Фрайбург дори не успя да отправи точен удар в очертанията на вратата на Щутгарт, а осем минути преди края Зимон Тероде направи 3:0.
Това е четвърти успех за домакините и те са на 12-о място, докато днешният им противник е в криза на резултати и има само една победа от началото на сезона.