Десет от Хъдърсфийлд удължиха агонията на УБА

Хъдърсфийлд игра повече от половин час с 10 човека, но стигна до победа в домакинството си срещу Уест Бромич. Отборът на Дейвид Вагнер спечели с 1:0 и продължава впечатляващото си представяне от началото на сезона. Гостите пък записаха трета поредна загуба и нямат победа вече девет поредни срещи във Висшата лига.

Холандецът Раджив ван Ла Пара отбеляза единствения гол в мача след много красив удар малко преди почивката. Защитникът на Хъдърсфийлд Кристофър Шиндлер бе изгонен в 57-ата минута за втори жълт картон, но Албиън не се възползва от численото си преимущество.

Влезлият като резерва Саломон Рондон пропусна най-добрата възможност, след като ударът му с глава мина на сантиметри от лявата греда. Вратарят на домакините Лосъл направи две отлични спасявания в края след удари на Маклийн и Филипс.