Ливърпул се върна към победите в Премиър лийг, и то без да допусне гол (видео)

Ливърпул победи с 3:0 Хъдърсфийлд на "Анфийлд", като по този начин мърсисайдци сложиха край на неприятната за тях серия от три поредни срещи без успех в Прмеиър лийг. Мохамед Салах пропусна дузпа, но това не смути "червените", които вкараха три гола чрез Даниел Стъридж (50'), Роберто Фирмино (58') и Жоржиньо Вайналдум (75'). Другата положителна новина за феновете на отбора е, че Ливърпул не допусна гол, което се случва за четвърти път в шампионата от началото на сезона.

Мърсисайдци бяха без Филипе Коутиньо, заменен от Даниел Стъридж в титулярния състав. Садио Мане също все още не е възстановен. Жоржиньо Вайналдум замени Емре Джан. Деян Ловрен отново трябваше да започне в центъра на отбраната, въпреки всички призиви да бъде оставен извън състава заради грубите му грешки в дербито с Тотнъм. Поне такъв бе планът, но хърватинът получи контузия по време на загрявката и бе заменен от Рагнар Клаван.

Ражив ван Ла Пара замени Елиас Качунга в 11-те на Дейвид Вагнер, който е добър приятел на мениджъра на мърсисайдци Юрген Клоп.
Домакините пропуснаха няколко добри ситуации преди почивката и така и не успяха да вземат аванс през първата чат.
Стъридж стреля от въздуха в 16-ата минута, но топката тупна първо в земята, след което отскочи над напречната греда. Десетина минути след това Салах направи двойно с Фирмино, след което стреля от 15-ина метра, но право в ръцете на Льосъл. В 33-ата минута стражът на "териерите" отрази и опасен удар от въздуха на Милнър. Льосъл отново бе в центъра на събитията в 42-рата минута, когато спаси дупза, изпълнена лошо от Мохамед Салах, който стреля почти в центъра на вратата. След намесата на вратаря топката стигна до Хендерсън, чиято добавка срещна гредата.
11-метровият наказателен удар бе отсъден заради нарушение на Смит срещу Фирмино.
Пет минути след подновяването на играта Ливърпул взе аванс. Домакините се възползваха от грешка на Смит, който върна лошо с глава, пращайки топката на пътя на Стъридж, който хладнокръвно преодоля Льосъл за 1:0.
В 58-ата минута Фирмино удвои, след като засече с глава на близката греда центриране от корнер на Милнър.
Пет минути след това Льосъл спаси за пореден път отбора си, след като изби опасен удар на Салах. Малко по-късно Матип стреля с глава встрани от вратата.
В 75-ата Вайналдум оформи класиката. Холандецът получи от Салах и стреля силно в горния десен ъгъл - 3:0.
С днешния успех Ливърпул се изкачи на шесто място във временното класиране с актив от 16 точки - три зад четвъртото място. Хъдърсфийлд е 11-и.