Гуардиола: Обичам Наполи, щастлив съм, че ги победихме

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола засипа с похвали Наполи след успеха на неговия тим с 4:2 над неаполитанците. Тази победа официално класира “Гражданите” на 1/8-финал в Шампионската лига, а след мача Пеп заяви, че обича Наполи и е горд, че го победи за втори път.

“Да победим Наполи два пъти за две седмици е невероятно постижение. Това е може би най-добрият отбор, който съм срещал в кариерата си. Опитахме да затворим левия фланг, но те успяха да ни вкарат и за около 20 минути направо ни смачкаха. Радвам се, че съумяхме да реагираме добре, особено след като резултатът стана 2:2. Горд съм, защото знам какъв отбор победихме. Обичам Наполи и техния стил на игра с къси пасове. Те не ни оставиха никакво време да мислим в първите 20 минути. Нямахме куража да се надиграваме с тях. Нашите отбори доста си приличат. Обичаме да държим топката и да пресираме съперника. Много съм щастлив, особено с играта ни след 2:2. Едерсон направи решаващо спасяване срещу Кайехон. Наполи е убийствено опасен отляво с Хамшик, Гулам и Инсиние. Казах на моите играчи да атакуват през зоната на Жоржиньо и да държат топката далеч от Мертенс. На моменти се полечуваше, на моменти - не. В първите 20 минути нищо не се получаваше”, заяви Гуардиола.