Ман Сити взе виза за 1/8-финала след шоу в Неапол (видео+галерия)

Манчестър Сити стана поредният отбор, който си осигури класиране на 1/8-финал в Шампионската лига. “Гражданите” направиха това по много убедителен начин, след като записаха четвърта поредна победа в актива си в група “F”. Тази вечер англичаните се наложиха с 4:2 над Наполи в сблъсъка между двата тима на “Сан Паоло”. Съперниците направиха доста вълнуващ мач, като домакините поведоха с гол на Лоренцо Инсиние в 21-ата минута, но гостите стигнаха до обрат след попадения на Николас Отаменди в 34-ата и Джон Стоунс в 48-ата минута. Жоржиньо от дузпа върна неаполитанците в мача, но Серхио Агуеро в 69-ата и Рахим Стърлинг в 92-ата минута окончателно подпечатаха успеха на англичаните.

Домакините традиционно заложиха на Лоренцо Инсиние, Дрис Мертенс и Хосе Кайехон в предни позиции, а триото в средата на терена бе Марек Хамшик, Жоржиньо и Алан Маркес.

За гостите в атака действа Серхио Агуеро, а той имаше подкрепата на Льорой Сане, Рахим Стърлинг и Кевин де Бройне от по-задни позиции.
Първата по-интересна ситуация бе на сметката на домакините. В 5-ата минута Марек Хамшик тества бдителността на Едерсон с далечен удар, но вратарят бе заел добра позиция и без проблем улови. В 13-ата минута Дрис Мертенс бе изведен в наказателното поле и пробва удар от малък ъгъл, но не успя да затрудни вратаря.
В 21-ата минута Наполи организира хубава атака, Лоренцо Инсиние направи двойно подаване с Дрис Мертенс и изскочи сам срещу вратаря, след което с техничен удар го преодоля за 1:0.
Манчестър Сити се активизира след гола и в 32-ата минута гостите бяха много близо до изравняване. Рахим Стърлинг бе изведен в наказателното поле и върна към точката на дузпата, където Серхио Агуеро бе забравен от защитниците на Наполи. Аржентинецът отправи удар по земя, който след рикошет мина опасно близо до гредата.
Само две минути по-късно резултатът бе изравнен. Николас Отаменди се бе включил в предни позиции и центриране на Илкай Гюндоган го намери в близост до вратата, където аржентинецът надскочи прекия си пазач и с глава вкара за 1:1.
В 39-ата минута англичаните можеха да излязат напред в резултата, но удар с глава на Джон Стоунс се отби от напречната греда.
Второто полувреме започна с интересна ситуация пред Пепе Рейна. Рахим Стърлинг направи за смях четирима играчи на Наполи и само блестящата намеса на Раул Албиол попречи да се стигне до гол. Минута по-късно след центриране от корнер Джон Стоунс стреля с глава, топката се отби от гредата и тупна зад голлинията и резултатът стана 1:2.
20 Наполи - Манчестър Сити
Наполи опита да реагира и в 51-ата минута Инсиние пробва изстрел от воле, който обаче мина до гредата.
В 56-ата минута и домакините треснаха греда. Инсиние стреля от границата на наказателното поле, но кълбото се отби от напречната греда.
В 62-ата минута Наполи получи дузпа в своя полза. Раул Албиол бе изритан от Льорой Сане в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Жоржиньо изпълни наказателния удар и бе точен за 2:2.
Две минути по-късно и гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Елсейд Хисай в пеналта, но съдията не уважи претенциите им.
В 68-ата минута Хосе Кайехон направи невероятен пропуск. Испанецът бе изведен прекрасно в наказателното поле, но от добра позиция стреля в тялото на вратаря. Минута по-късно обаче Манчестър Сити организира прекрасна контраатака, Агуеро бе изведен на скорост и хладнокръвно прати топката покрай плонжа на Хосе Рейна за 2:3.
В 80-ата минута гостите поулчиха фаул пред наказателното поле и Сане отправи нелош удар, който обаче мина над вратата. В 87-ата минута Бернардо Силва тества рефлексите на Рейна със силен удар, но стражът се намеси решително.
В добавеното време на мача Сити стигна до четвърти гол след нова хубава контраатака, в която Рахим Стърлинг бе изведен в пенарта и хладнокръвно прати топката в мрежата за крайното 2:4.
Тази победа окончателно гарантира на Манчестър Сити класиране на 1/8-финал в турнира. Отборът е на върха в класирането с 12 точки. Наполи пък вече е поставен до стената с едва 3 точки в актива си до момента. Италианският тим е длъжен да спечели оставащите си два мача и да се надява на грешка на Шахтьор, за да се добере поне до второто място.