Триумф на Вожняцки в Сингапур

Каролин Вожняцки завърши по блестящ начин сезона, след като спечели Финалите на WTA в Сингапур. На финала датчанката победи неостаряващата Винъс Уилямс с 6:4, 6:4. 27-годишната Вожняцки постигна първа победа над американката след седем поредни загуби, в които бе стигнала едва до един сет. В осмия си финал за 2017 г. тя стигна до едва втора титла от началото на сезона. Каролин записа 60-та победа през тази година, като е лидер в тази класация.

Представянето на Винъс бе повече от впечатляващо. На 37 години тя стана най-възрастната финалистка в турнира.

Вожняцки започна отлично срещата, като отново сервисът й бе на много високо ниво, както през целия турнир. След ранен пробив тя поведе с 3:1, но резултатът бе изравен за 3:3. Датчанката се справяше отлично с мощните удари на съперничката си и проби отново за 5:3. Винъс отговори с агресивна игра и спечели следващия гейм. Американката обаче направи четири грешки от форхенд, за да позволи на Каролин да спечели при нейн сервис и този път нямаше връщане назад. Първият сет приключи при 6:4.

Датчанката започна блестящо втората част, като бе стабилна, а Уилямс допускаше прекалено много грешки. Вожняцки успяваше да спечели и в дългите разигравания, като успя да поведе с 5:0. Сервирайки за мача, тя допусна пробив. Винъс не се беше предала и спечели четири поредни гейма. В следващия гейм американката спаси един мачбол, но при втория Каролин успя да я размине на мрежата и да стигне до една от най-големите титли в кариерата си.