Страсбург влезе в опасната зона, Каен полетя в таблицата след шедьовър на Роделен

Отборът на Страсбург влезе в опасната зона на изпадащите във френската Лига 1, след като не успя да победи у дома Анже в двубой от 11-ия кръг.

Мачът завърши 2:2, като гостите водеха в резултата до 77-ата минута, когато Терие отбеляза изравнителния гол. Преди това Лала откри за домакините в 28-ата минута от дузпа, но с голове на Екамби в 68-ата и Суну в 75-ата гостите стигнаха до пълен обрат, но не успяха да го задържат. Така Страсбург с 10 точки вече е 18-и, докато Анже върви 12-и с 14.

Амиен пък се измъкна от зоната на изпадащите след равенство 2:2 с Гинган като гост.

Големият прогресиращ тази вечер е отборът на Каен, който победи икономично с 1:0 Троа и вече е шести във временното класиране с 18 точки, като се намира само на 2 от топ 3. В герой на мача се превърна нападателят Силвио Роделен, който вкара може би най-красивият гол на вечерта, след като се разписа от воле в 30-ата минута, като преди това укроти топката на гърди.