Гонсало Игуаин покоси Милан (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус покоси Милан с 2:0 пред препълнения "Сан Сиро" в голямото дерби от 11-ия кръг на Серия "А". Най-скъпата звезда на гостите Гонсало Игуаин бе големият герой, след като отбеляза два красиви гола във вратата на Джанлуиджи Донарума. Попаденията бяха под №100 и №101 за него в калчото, а също така първи във вратата на талантливия страж.

Бившият играч на Реал Мадрид бе точен в 23-ата и 64-ата, а между тях домакините се разминаха с изравнителен гол в 45-ата минута, когато Никола Калинич удари гредата след решаваща намеса на Джанлуиджи Буфон. Успехът изкачи Старата госпожа на върха с Наполи, който също има 28 точки, но и мач по-малко. Миланският гранд отново се стара, но показа, че е далеч от класата на водещите тимове, които вече са изградени, докато след похарчените над 200 милиона евро селекцията на "червено-черните" е в процес на изграждане, като остана на 12 точки от първата позиция.

Милан - Ювентус@@@Трибуните на "Сан Сиро" се пръскаха по шевовете, като шефовете на "червено-черните" се похвалиха с продадени 78 328 билета. Наставникът на "росонерите" Винченцо Монтела бе направил две промени от победата с 4:1 над Киево преди няколко дни. Иняцио Абате, който бе капитан, и Кристиан Сапата смениха контузилия се Давиде Калабрия и Матео Мусакио.

Треньорът на шампионите Масимилиано Алегри пък смени цели шест футболисти от победата с 4:1 над СПАЛ в междинния кръг. Джанлуиджи Буфон, Джорджо Киелини, Квадво Асамоа, Хуан Куадрадо, Миралем Пянич, Марио Манджукич започнаха за сметка на Войчех Шчесни, Андреа Бардзали, Алекс Сандро, Родриго Бентанкур, Дъглас Коща и Федерико Бернардески.

Милан - Ювентус@@@Тифозите на домакините бяха приготвили огромна хореография срещу шампионите, която гласеше: "Купата, мечтата, превърнала се в големия кошмар", визирайки рекордните седем загубени финала в Шампионската лига.

Милан - Ювентус@@@От "Курва Суд" се заиграха с наближаващия Хелоуин, като под огромна тиква със светещи очи бяха извадени всичките години, в които Юве се размина с ШЛ, като на най-предна позиция бе 2003 година в Манчестър, където отстъпиха именно срещу Милан след дузпи.

Интересното е, че преди самата хореогрфия бе изваден огромен транспарант с легендарния девиз на Ювентус: "Не е важно да спечелиш, това е единственото, което има значение".

Изненадващо играчите в "червено-черно", подкрепяни от трибуните от големия липсващ тази вечер Леонардо Бонучи, започнаха по-силно и първите десет минути упражниха невероятен натиск в половината на шампионите. Опитният тим на "бяло-черните" издържа, а след десетата минута играта се пренесе пред Донарума, където бяха изпълнени няколко ъглови удара.

Милан - Ювентус@@@Първият изстрел на Пауло Дибала в 18-ата минута не затрудни стража на домакините, който обаче бе безпомощен в 23-ата минута. Тогава Дибала намери Игуаин, който майсторски се освободи и с плътен изстрел от границата на наказателното поле вкара своя гол №100 в Серия "А". Първият му бе на 31 август 2013 година с екипа на Наполи.

Милан не се предаде, като още в следващата атака Калинич пропусна. Фабио Борини центрира отляво, но хърватинът не успя да засече топката на метър от вратата на гостите. Последва още една опасност пред Буфон. Тимът на Монтела продължи да се бори, но шампионите, които напоследък често допускат по няколко гола, бяха максимално концентрирани.

Милан - Ювентус@@@Все пак в 45-ата минута топката стигна до Калинич, който сам срещу Буфон стреля, стражът отклони леко топката, която рикошира в горната греда, при добавката Хакан Чалханоглу стреля с глава, но Даниеле Ругани с тялото си спаси, въпреки че след това топката рикошира в неговите ръце и тези на турчина.

Милан - Ювентус@@@Втората част започна без промени, а опасна атака на Сусо не бе завършена от Калинич. В тези минути по-добрият тим на Юве действаше на контраатака, но не успяваше да стигне до завършващ удар, който дойде в 64-ата минута, а той отново бе дело на Игуаин.  Таранът получи топката от Асамоа, след като Дибала майсторски я прескочи, играчът с №9 преодоля с класа Рикардо Родригес, след което матира за втори път Донарума. Силният му удар в близкия ъгъл се отби в лявата греда на Милан и спря в мрежата, а попадението му беше негов 30-то за Юве в първенство, след като имаше вече 71 с Наполи.

Монтела пусна Мануел Локатели и Лука Антонини, но Юве вече имаше пълен контрол върху събитията. Дибала дори пропусна да вкара трети гол. Милан търсеше почетен гол, но такъв не падна, дори след влизането на Андре Силва.

Милан - Ювентус@@@Така Юве излезе на върха с един гол повече от Наполи, докато Милан записа пето поражение, а поста на Монтела отново е под въпрос. Седемкратният първенец на Европа отстъпи срещу всички тимове с по-горно класиране в шампионата - 1:4 от Лацио, 0:2 от Сампдория, 0:2 от Рома, 2:3 от Интер и 0:2 от Ювентус, като последните три загуби бяха на "Сан Сиро".

Милан - Ювентус@@@Тимът най-вероятно не заслушваше да загуби последните три срещи след показаното в голяма част от тези мачове, но класата и най-вече опитът бе на страната на съперниците, което показва, че селекцията на Монтела е все още далеч от желаното.

Милан - Ювентус@@@Милан записа трети пореден мач без гол пред своите тифози - нещо, което отборът не бе правил от 10 години. За последно това се случи през декември 2007 година, когато Милан спечели световното клубно първенство, но не успя да вкара в четири поредни мача на "Сан Сиро", като четвъртият двубой бе именно с Юве. Шампионите пък записаха девети успех в последните си десет мача срещу Милан в калчото, като единствено преди година отстъпиха с 0:1 след гол на Мануел Локатели.

Милан - Ювентус@@@Игуаин донесе общо 22-и успех за Юве от 84 мача срещу Милан в Милано, равнествата са 31, а победите на "росонерите" останаха 28.

През седмицата двата тима имат гостувания от евротурнирите - шампионите на Спортинг (Лисабон) от ШЛ, а миланистите на АЕК от Лига Европа.