Дзадза пише история, а Валенсия е неудържим (видео)

Изключителната серия на Симоне Дзадза този сезон продължи и в днешния двубой на Валенсия срещу Алавес от 10-ия кръг на Примера дивисион. Италианският нападател вкара първия гол за победата с 2:1, като интересното е, че това е негов осми гол от последните му осем точни изстрела във вратата.

Това е шеста поредна победа за “прилепите”, с което те са отборът в най-добра форма в момента. С този успех Валенсия си гарантира, че ще посрещне следващия кръг на втора позиция, тъй като третият Реал Мадрид е на 4 точки. Лидерът Барселона има една повече, но е и с двубой по-малко.

И докато статистиката звучи отлично, то не такава обаче беше играта на състава на Марселино. Домакините от Алавес изиграха най-силния си двубой от началото на сезона и само малшансът ги лиши поне от равенство.

Дзадза откри в 34-ата минута, а “Мендисороса” посрещна изравняването в 49-ата, когато точен беше Алексис Руано. След това Алавес продължи да надиграва своя съперник, но в 66-ата минута Родриго Ели игра с ръка в наказателното си поле и Родриго Морено реализира отсъдената дузпа.
Алавес вече има цели 9 загуби от 10 срещи и е на предпоследно място.