Валенсия излезе на второто място след невероятно зрелище с девет гола (видео)

Отборът на Валенсия излезе на второто място във временното класиране, след като постигна зрелищна победа с 6:3 в гостуването си на Бетис от 8-ия кръг на Примера дивисион. Двата тима сътвориха истинско шоу за зрителите на “Бенито Вийямарин”, но “Прилепите” доказаха, че са в страхотна форма и записаха четвърта поредна победа на сметката си и отново изпревариха Реал Мадрид в класирането. Валенсия взе преднина от четири гола, но в заключителните минути гостите допуснаха да им върнат три в рамките само на пет минути. В края обаче “лос че” показаха класа и отказаха съперника с нови две попадения. Жофри Кондогбия (35), Карлос Гуедеш (45), Родриго Морено (64), Санти Мина (74), Симоне Дзадза (88) и Алваро Перейра (93) вкараха за успеха на гостите. За севилци  се разписаха Жоел Кембъл (79), Антонио Санарбия (80) и Кристиан Тейо (84).

Жофри Кондогибя откри резултата в 35-ата минута, когато след центриране от корнер се извиси и с глава прати топката в мрежата за 0:1. Десет минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Първо Карлос Солер опита далечен изстрел, който бе спасен от вратаря, но кълбото се озова в краката на Гуедеш, който с нов бомбен шут от около 30 метра този път бе точен за 0:2.

Домакините имаха шанс да се върнат в мача в 55-ата минута, когато Кондогбия игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Ударът на Серхио Леон обаче бе отразен от Нето.

В 64-ата минута резултатът стана класически, след като Родриго Морено засече с глава центириране от корнер на  Дани Парехо. Четвъртият гол пък бе дело на Санти Мина. Той получи в наказателното поле, финтира прекия си пазач и стреля, като след рикошет топката прехвърли вратаря и се озова в мрежата.

Бетис обаче успя да вкара три бързи гола, с които върна интригата. В 79-ата минута Дани Парехо сбърка една топка, връщайки неразчетено назад и  Жоел Кембъл се възползва, за да открадне и да отбележи за 1:4. Само минута по-късно Антонио Санарбия бе изведен на скорост и вкара втори гол за домакините. В 84-ата минута и Кристиан Тейо се разписа за севилци, след като овладя в пеналта и с много техничен удар в далечния ъгъл не остави шанс на вратаря.

Валенсия все пак се окопити от шока и успя реши всичко в края. Първо в 88-ата минута Симоне Дзадза получи дълъг пас, овладя на гърди и стреля във вратата за 3:5. Крайното 3:6 пък бе оформено от Алваро Перейра в добавеното време. Той получи на границата на наказателното поле и със страхотен удар под гредата също записа името си сред голмайсторите.

Така Валенсия събра актив от 18 точки и излезе на 2-ата позиция в класирането. Бетис пък вече е 9-ти с 13 точки.