Федерер мачка в Базел за по-малко от час

В своя роден град Роджър Федерер продължава към четвъртфиналите на турнира по тенис в Базел в преследването на своята осма титла тук. Французинът Беноа Пер никога не беше печелил сет срещу Федерер до този момент, а и във 2-ия кръг сега тази тенденция не се промени - за 57 минути игра Маестрото спечели с 6:1, 6:3.

"Чувствам се добре. Играя добър тенис от самото начало на турнира, а това е и в края на годината. Да играя у дома винаги ме е поставяло под сериозен натиск и винаги се стремя да остана колкото се може по-дълго на корта", заяви Федерер.

След 10-точков сервис гейм в първия сет, Федерер така и не позволи на Пер да се надява, че мачът може да се развие в негова полза. Роджър направи пробив за 2:0 и до края в нито един момент не допусна брейк-пойнт.

Така Биг Родж увеличи личната си сметка на 5-0 победи срещу този опонент. За последно 36-годишният Федерер бе спечелил мач между двамата на турнира в Дубай по-рано през годината. В следващия кръг швейцарецът ще играе със 7-ия в схемата Адриен Манарино, който успя да обърне канадеца Денис Шаповалов с 4:6, 6:1, 6:2 за час и 43 минути.

Хуан Мартин Дел Потро пък се наложи над друг французин Жюлиен Бенето с 6:4, 6:4 и запази живи надеждите си да се добере до участие във финалния турнир на АТР. След час и половина игра аржентинецът продължава към мача с Роберто Баутиста Агут и надеждите да спечели трета титла в Базел.

Дел Потро може да си гарантира място при най-добрите осем на турнира на АТР, ако спечели титлата в Базел, след като Пабло Кареньо Буста падна във 2-ия кръг във Виена.

Номер 2 в схемата тук Марин Чилич (Хърватия) се наложи над сънародника си Борна Чорич с 6:3, 3:6, 6:3 и ще играе на четвъртфинал срещу унгареца Мартон Фучович.