Селтик срази основния си конкурент (видео)

Шампионът Селтик нанесе първа загуба на Абърдийн от началото на сезона. "Детелините" разгромиха своя основен конкурент с 3:0 на собствения му "Питодри" и оглавиха еднолично класирането. До момента двата отбора бяха с равни точки, но в прекия двубой се видя, че съставът на Брендън Роджърс притежава значително повече аргументи.

Само в началото Абърдий организира няколко добри атаки, но те не доведоха до гол. В 13-ата минута Муса Дембеле проби и центрира по земята, а Киърън Тиърни засече топката и с перфектен удар я заби под гредата. В самия край на полувремето Дембеле вкара за 0:2 отблизо, а в 63-ата минута френският нападател довърши домакините с глава.

В друг мач от 10-ия кръг вчера Глазгоу Рейнджърс изпусна победата срещу Килмарнък в последната минута. Двубоят завърши 1:1, като Джейсън Холт откри за Рейнджърс, но в края Крис Бърк Смълча публиката на "Айброкс" и донесе точката на гостите.
В класирането води Селтик с 26 точки, пред Абърдийн с 23, Мадъруел с 19 и Глазгоу Рейнджърс с 18.

АБЪРДИЙН - СЕЛТИК 0:3