Чакането свърши: Селтик с първа победа в групите на ШЛ от четири години (видео и галерия)

Селтик постигна първа победа в Група В на Шампионската лига, след като надделя с 3:0 над Андерлехт като гост. Лий Грифитс откри резултата в 38-ата минута, а Кара си отбеляза автогол в 50-ата. Скот Синклеър оформи класиката в добавеното време. Така белгийският тим записа второ поредно поражение.

За шотландския шампион това е първи успех след серия от 16 поредни мача в групите на Шампионската лига без победа.

"Детелините" още от началото взеха инициативата и рядко даваха топката на съперника. Играчите на Брендън Роджърс си подаваха много и търпеливо търсеха начин да стигнат до вратата на Андерлехт. Това се случи в 38-ата минута, когато Оливие Нтчам намери Тиърни по левия фланг. Последният центрира към далечната греда, където най-добре пласиран бе Грифитс, който засече отблизо. При такъв резултат приключи първото полувреме, което завърши със 72% владеене на топката в полза на Селтик.
20 Андерлехт - Селтик 0:3
В самото начало на втората част домакините пропуснаха страхотна възможност да изравнят. Софиан Хани стреля от около 20 метра, Крейг Гордън се намеси много лошо на вратата, но все пак блокира топката, която стигна до Лукаш Теодорчик. Нападателят обаче не успя да намери вратата от десетина метра. Три минути след това Селтик наказа този пропуск. Дешахт подари пред собственото си наказателно поле топката на Робъртс, който нахлу и стреля към вратата. Кара обаче подложи крак и си отбеляза автогол за 0:2.
В 74-ата минута Гордън спаси опасен удар от далечна дистанция на Геркенс.
В добавеното време Скот Синклеър оформи класиката, след като проби сам и с мощен шут простреля Франк Бьокс, вкарвайки хубав гол за крайното 0:3.