Резерва на Хановер съсипа Аугсбург с два гола в края

Резервата Никлас Фюлкруг съсипа Аугсбург с два гола в края и донесе победата на Хановер 96 с 2:1 срещу баварците в мач от 9-ия кръг на германската Бундеслига.

Михаел Грегорич даде аванс на домакините от Аугсбург в резултата в 33-ата минута с изстрел извън наказателното поле, при който топката се отклони от тялото на играч на Хановер и прехвърли безпомощния страж Филип Тшаунер.

В края на мача обаче гостите успяха да обърнат изцяло нещата в своя полза. Това стана факт след влизането в гира на Никлас Фюлкруг, който първо изравни с удар отблизо в 76-ата минута, а в 89-ата донесе трите точки на Хановер. След избита от защитник на гостите топка играч на Хановер бе изпуснат от защитата на Аугсбург и изведе в много добра позиция Фюлкруг в наказателното поле на баварците, а 24-годишният нападател изпрати топката в долния ляв ъгъл на Марвин Хитц.

Този мач сложи край на серията на Хановер от 4 поредни срещи без победа, като в предишните си два двубоя тимът допусна поражения. Хановер е с 15 точки на шестата позиция в класирането, докато Аугсбург е 10-и с 12 точки.