Балкан и съдийска тесла излъгаха Рилски в Ботевград

Отборът на Рилски спортист пропусна шанса да си тръгне с точка от стадион "Христо Ботев" в Ботевград и загуби в края с 1:2 след обрат в среща от 11-ия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата започна с домакински натиск, който прибра самоковци в собствената им половина.

Още в седмата минута обаче Рилецо организи страхотна контраатака, а в ситуацията таранът Петко Петков бе изведен очи в очи с вратаря на домакините Емил Петров. Той не сгреши и отбеляза за 1:0. В 15-ата минута, в идентична ситуация на гола, Петков можеше да отбележи втори за самоковци, но този път стражът Петров спаси.

Двадесет минути по късно, след продължителен натиск, домакините създадоха опасно положение пред Кръстев след отлична игра на Ивелин Данчев, който проби по крилото и подаде отлично на Редовски, който не успя да намери очертанията на вратата.

В 40-та минута, в опит да стигнат до изравнителен гол, домакините създадоха интересна ситуация, а играещият им треньор Редовски бе съборен точно на линията на наказателното поле, видно от видеозаписа на срещата. Щабът на Балкан прентендираше за дузпа, но такава не бе отсъдена от главния рефер. Три минути по-късно Петко Петков можеше да реши спора, излязъл отново сам срещу вратаря на Балкан, но Петров показа висока класа и спаси отбора си от попадение.

Второто полувреме започна с много битка и желание и от двата отбора, като таранът на Рилски Петков продължи да тормози защитата на ботевградчани, плътно пазен от двама души. Три минути след подновяването на срещата Иван Редовски получи удобна топка в наказателното поле на Рилецо и със хубав страничен удар върна равенството – 1:1.

В 58-та минута при една атака на Рилски Виктор Младенов бе изритан и съборен в наказателното на Балкан, но незнайно защо дузпа не бе отсъдена. Към края на срещата силите на самоковци се поизчерпаха и Балкан започнаха да гледат все по-често към вратата на Рилецо. В 80-та минута Ивайло Цветанов от домакините бе изведен отлично срещу Кръстев и майсторски отбеляза за 2:1 .

В следващият кръг Рилски спортист е домакин на Хебър, на 21 октомври, от 16:00 часа. След изиграването на тази среща Рилецо падна до десето място с 14 точки и голова разлика 15:16 .