Марек би трудно Ботев (Ихтиман)

Отборът на Марек (Дупница) спечели домакинска победа с 2:0 срещу Ботев (Ихтиман) в среща от 11-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двубоят на стадион "Бончук" събра около 150 зрители, които останаха доволни от видяното.

През първото полувреме домакините владееха играта и създадоха много положения, но попадение така и не бе отбелязано. В 33-ата минута пък бе най-спорната ситуация. След половин час игра главният арбитър Ивайло Ненков отмени гол на домакините. Първо той посочи центъра, но след сигнал на страничния рефер голът не бе зачетен. Оказа се, че има фаул в нападение, но дупничани имаха претенции, че секунди преди това топката бе преминала голлинията.

В 54-тата минута Росен Йорданов с хубав удар от дъгата на наказателното поле не остави шанс на вратаря Цветелин Петков за 1:0. Марек продължи да натиска и при бърза контраатака в 78-ата минута Евгени Гроздин с шут по диагонала заби красиво попадение за 2:0. След успеха си дупничани вече са на 13-о място в класирането с актив от 12 точки. Ботев пък е последен с 5 точки.