Арда измъчи Черно море

Отборът на Черно море (Варна) записа първа победа във волейболната Суперлига на България, след като надигра у дома Арда (Кърджали) с 3:2 (25:21, 23:25, 26:28, 25:12, 17:15) в мач от 2-ия кръг на първенството, играна тази вечер в зала "Христо Борисов".

За тима на Арда това бе втора поредна загуба. В следващия междинен 3-и кръг Черно море ще гостува на Миньор (Перник), докато кърджалийци ще са домакини на силния тим на Монтана. Срещите са във вторник (17 октомври).

Момчетата на треньора Виктор Карагьозов започнаха уверено срещата и диктуваха темпото в първия гейм до 20:15. Няколко грешки след това позволиха на съперника им плащещо да се доближи в резултата 20:19. В крайна сметка до изненада не се стигна - 25:21. Във втория гейм, обаче, настъпи рязка промяна и гостите от Кърджали имаха предимство почти през цялото време. Те успяха да дръпнат напред при 17:16 и стигнаха до равенство в геймовете след 25:23, а след това и поведоха с 2:1 след 28:26. Домакините от Черно море бяха безапелационни в четвъртата част и успяха да пратят срещата в тайбрек след разгромно 25:12. В петия решителен гейм с огромни усилия варненци успяха да спечелят - 15:12 и 3:2.