Монтана даде само гейм на Марек в Суперлигата (снимки)

Волейболистите на Монтана записа втора поредна победа в Суперлигата на България. В своята зала "Младост" момчетата на треньора Даниел Пеев наложиха над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:21, 27:25, 22:25, 25:17) в среща от 2-ия кръг, играна тази вечер.

По този начин монтанчани вече имат 2 победи от 2 мача и 6 точки. За Марек това бе първа загуба след успеха в първия кръг над Арда (Кърджали) с 3:0 гейма. В междинния 3-и кръг Монтана ще гостува именно на кърджалийци, а дупничани са домакини на Тетевен Волей. Мачовете са във вторник (17 октомври) от 18,00 часа.

Монтана контролираше играта в първия гейм и закономерно поведе след 25:21. Във втората част, обаче, гостите от Марек взеха инициативата, имаха предимство почти през цялото време, като на моменти водеха с 3-4 точки. Монтана все пак успя да изравни при 22:22 и след оспорвани разигравания измъкна гейма след 27:25. В третата част Марек отново бе по-настоятелният тим, като до второто техническо прекъсване имаше аванс от 16:9 и въпреки че Монтана изравни при 21:21, дупничани намалиха изоставането си на 1:2 гейма след 25:22. Четвъртият гейм започна с пълно надмощие на домакините, които не допуснаха изненада - 25:17 за Монтана.

Монтана – Марек 3:1 (25:21, 27:25, 22:25, 25:17)

Монтана: Златко Кьосев 15, Константин Абаев 5, Аспарух Аспарухов 8, Борис Наков 7, Кирил Клетс 24(Михаил Георгиев 1, Делчо Раев, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Марек: Светослав Станков 3, Асен Велков 8, Станислав Величков 8, Димитър Дулчев 22, Борислав Апостолов 4, Преслав Йорданов 7 (Светослав Иванов 1, Константин Нешев 1, Христо Колев-либеро, Георги Михайлов-либеро). Треньор: Иван Тасев.

Зала: „Младост”-500 зрители.