Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Гол в последната секунда реши дербито между Лион и Монако (видео)

Кръгът в Лига 1 започна с изключително вълнуващ и стойностен сблъсък между Лион и Монако. Два от най-силните френски отбори сътвориха страхотен спектакъл, а радостта в края бе за домакините, които се наложиха с 3:2. В герой за тима на Брюно Женесио се превърна капитанът Набил Фекир. Той се разписа на два пъти, включително и в последната минута на добавеното време, носейки трите точки на "хлапетата".

Монако на два пъти догонваше, а при 2:2 Балде Кейта и Адама Траоре направиха непростими пропуски. Гредите на три пъти помогнаха на "монегаските", но след удара от фаул на Фекир в 95-ата минута Даниел Субашич нямаше какво да стори.
Още в началото Люка Тусар уцели левия страничен с тълб с глава след центриране от корнер. Малко по-късно Мариано Диас пресира вратаря на гостите Субашич и топката отново се отби от гредата. По-добрата игра на Лион все пак бе възнаградена в 11-ата минута, когато Фекир центрира от левия фланг и Мариано засече на далечната греда за 1:0.

Монако отвърна мигновено. В 17-ата минута Маркош Лопеш беше изведен от дълбочина, напредна и спокойно прати топката покрай Антони Лопеш. В 23-ата минута Ферлан Менди намери Набил Фекир, а за капитана на домакините остана по-лесното и той върна преднината на Лион.
Двубоят продължи да е изпълнен с интеренси моменти и пред двете врати. В 34-ата минута Адама Траоре посрещна една отбита топка на границата на наказателното поле и с бомбен шут я заби под гредата за 2:2.

Въпреки отсъствието на Радамел Фалкао и Стеван Йоветич, Монако изглеждаше отлично в предни позиции. Отборът имаше няколко чисти положения през второто полувреме, но първо удар на Балде Кейта беше избит в корнер, а после Адама Траоре не успя да уцели опразнената врата.
В заключителната част на мача по-активни бяха домакините. Гредата попречи на Мариано Диас след негов прецизен изстрел от фаул, а попадение на Набил Фекир бе отменено заради съвсем тънка засада. В последните секунди обаче най-добрият футболист на "хлапетата" получи шанс от статично положение и матира Субашич.

С победата Лион се изравни по точки с Олимпик Марсилия и Нант и ги измести от третото място благодарение на по-добрата си голова разлика. Загубата е втора за Монако и остави тима на Леонардо Жардим на втора позиция, на 3 точки зад Пари Сен Жермен.