Атрактивно равенство между Анже и Лион (видео)

Анже и Лион завършиха наравно 3:3 в среща от осмия кръг във френското първенство. Гостите от Лион повеждаха на два пъти, но не успяха да спечелят срещата, като дори почти цяло второ полувреме играха в намален състав.

Лион поведе чрез Мариано Диас още в петата минута след центриране на Рафаел.  Автогол на Рафаел след подаване в наказателното поле на Венсан Мансею възстанови равенството след точно половин час игра.  В 38-ата минута Муктар Диакаби с глава отново изведе гостите напред в резултата, а три минути след това Мемфис Депай се разписа за 3:1.

Пет минути след почивката Марсело остави Лион в намален състав заради неспортстменска проява. Частичният обрат започна в 58-ата минута, а автор на второто попадение за Анже стана Коко Екамби. Девет минути след това Исмаел Траоре с глава фиксира крайното 3:3.

След това зрелищно равенство Лион е на седмо място в Лига 1 с актив от 13 точки, докато Анже заема 12-а позиция с четири точки по-малко.