Поредното забележително постижение на CR7

Звездата на Португалия Кристиано Роналдо и снощи беше решаващата фигура за своя тим, който цяло първо полувреме не успя да разпечата вратата на аутсайдера Андора. Влизайки като резерва, Кристиано отбеляза първия гол за успеха с 2:0, който запази шансовете на европейския шампион за директно класиране на Мондиал 2018. Роналдо вече има 79 попадения за страната си и излезе на трето място по този показател за всички времена. Лидер е иранската легенда Али Даеи със 109 гола, следван от унгареца Ференц Пушкаш с 84. Роналдо вече дели третата позиция със замбиеца Гдфри Читалу. Четвърти е Хюсеин Саид от Ирак със 78 гола, а пети е Краля на футбола Пеле със своите 77 попадения за Бразилия.

Роналдо изравни Роберт Левандовски и двамата имат по 15 гола от началото на квалификациите. Това е рекордно постижение в историята.
Във вторник Португалия приема Швейцария в решителен мач за първото място в групата. До момента “кръстоносците” са с пълен актив от 27 точки, но по-добрата голова разлика на португалците ще ги класира за световните финали, ако спечелят в Лисабон.