Швейцария наниза пет, но най-важният мач предстои (видео)

Независимо че постигна девета победа от девет мача, Швейцария не успя да заслужи директно класиране за Световното първенство още тази вечер, а може и изобщо да не потегли за Русия. В среща от Група “В” тимът от алпийската държава разгроми Унгария с 5:2, но по същото време Португалия надви Андора с 2:0. Така разликата между двата водещи отбора в класирането остава 3 точки в полза на “кръстоносците”, а във вторник между тях предстои директен дуел в Лисабон. В него швейцарците не трябва да губят, защото ако това се случи, те ще останат втори в крайното класиране заради по-лошата си голова разлика. Тогава вече ще ги очаква бараж.

Домакините на “Санкт Якоб Парк” в Базел изиграха един от най-силните си двубои през последните години, създавайки 28 положения за гол. И шансът беше на тяхна страна, защото в 18-ата минута вратарят на унгарците Петер Гулачи се подхлъзна и позволи на Гранит Джака да вкара за 1:0.

След още две минути рикошет помогна на топката да се оплете в мрежата на гостите за втори път, този път след изстрел на Фабиан Фрай.
Две минути преди почивката Стивън Цубер увеличи преднината на 3:0, а в началото на втората част пак той покачи на 4:0. При четвъртия гол стражът на РБ (Лайцпиг) отново не се намеси убедително. Като цяло Гулачи извади доста шутове, но ще бъде запомнен с грешките си тази вечер.
До края на мача Ричард Гузмич и Роланд Уграй вкараха за унгарците, а Стефан Лихтщайнер се разписа за Швейцария.
“Маджарите” отдавна не играят за нищо заради смазващото превъзходство на португалците и швейцарците. Те завършват кампанията с домакинство на Фарьорските острови.

ШВЕЙЦАРИЯ - УНГАРИЯ 5:2