Белгия почти спря Босна за плейофа, втори от Манчестър Юн с травма (видео)

Белгия затвърди лидерската си позиция в Група “Н” на световните квалификации в европейската зона с драматичен успех с 4:3 над Босна и Херцеговина като гост. “Червените дяволи” вече се бяха класирали за финалите и затова срещата беше от значение за домакините, които се борят за втората позиция. Тъй като обаче те са с едва 14 точки, могат да се окажат и най-слабият втори тим от всички групи и така да не стигнат до заветните плейофи. От това пък щастливи ще са в тимове като Шотландия, Уелс и Република Ирландия.

Белгийците бяха без контузения Ромелу Лукаку, но лошата новина за Манчестър Юнайтед е, че травма получи и Маруан Фелаини. Здравенякът напусна с болки в крака още преди почивката, но пък излезе на собствен ход, без да имаше индикации за нещо сериозно.

Тома Мюние изведе гостите напред след само 4 минути, но още до антракта надъханите футболисти на Босна и Херцеговина намериха сили да обърнат чрез Харис Медунянин и Един Вишча.

Груба грешка при втория гол на домакините допусна Ян Вертонген, за когото тази вечер беше специална. Защитникът изравни рекорда на Ян Кулеманс за най-много мачове за Белгия - 96, а съвсем скоро и ще го подобри.

Второто полувреме започна с натиск на белгийците и в 59-ата минута Миши Батшуай изравни, а в 68-ата Вертонген се реваншира с гол за 3:2 за своя отбор.
Босненците пак успяха да се върнат в битката чрез Дарио Думич в 82-ата минута, но веднага след това Яник Ферейра Караско от Атлетико Мадрид заби победния гол за гостите.
В другия завършил двубой в тази група Естония смаза аутсайдера Гибралтар с 6:0 като гост, а от 21:45 часа започват Кипър и Гърция.
В последните си мачове от групата след три дни Белгия приема Кипър, а Босна гостува на Естония.

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - БЕЛГИЯ 3:4