Радо Владимиров е първият финалист в Лото Мастърс 2017

Радослав Владимиров спечели първия полуфинал в Лото Мастърс 2017 като победи Мирослав Георгиев с 2:0 сета (6:3, 6:4). Мачът се игра на Централния корт на Националния тенис център, а Радо отива на финала, където ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал – Едиз Батран или Адриан Стоименов.

Полуфиналът в Борисовата градина започна оспорвано, а Радо бързо поведе с 3:0 като записа пробив още във втория гейм. Мирослав влезе в мача трудно, с пасивна игра и без никакви рискове. След третия гейм той се успя да заиграе по-свободно, но до края на сета изоставаше с гейм пасив и го загуби с 3:6.

Във втория сет Мирослав се задържаше повече в геймовете, а играта беше по-качествена. Съперниците стигаха до повече равенства и разиграваха по-дълго. След като Радо се отпусна след спечеления първи сет, Мирослав успя да поведе с 2:0. Радослав обаче се мобилизира бързо, започна изцяло да диктува играта и изравни геймовете. Той превъзхождаше противника си във всяко едно отношение и защити славата си на един от най-добрите любители в България. Сервисът беше най-силното му оръжие, което го измъкваше във важни моменти. Самочувствието и опитът му помогнаха да доминира, въпреки че Миро стоя добре на корта, принуждаваше го да се бори за геймовете си и не даваше нито една точка даром. При 4:4 Радо проби и малко по-късно затвори срещата с 6:3, 6:4.

"На този етап ми е много трудно да победя Радослав, – коментира Мирослав след края на срещата. – Получи се хубав мач, имаше равностойни геймове и разигравания, но опитът и самочувствието си казаха дума. Записах много точки за пробив, в най-трудните моменти Радо вадеше силните си оръжия и се измъкваше. Това е признак на голяма класа и високо ниво на игра. Най-много ме затрудни разнообразната му игра от всички точки на корта, добрият ретур и отличният сервис. Този мач беше ценен опит за мен и ще си извадя  поуки. Надявам се да победя Радо някой ден. Благодаря на организаторите за шанса да играем със съдия на стол. Той е много важен, защото понякога има сериозни спорове и при завързан мач те може да повлияят на изхода на срещата и да изнервят играчите. А със съдия не мислиш за отсъжданията и се отпускаш."

Очаквайте подробности от втория полуфинал на Лото Мастърс 2017. Финалът ще бъде през уикенда и ще предложи на играчите професионални условия – съдия на стол, подавачи на топки и отличен Централен корт на Националния тенис център. От Интерактив тенис се надяват аматьорите да усетят атмосферата на професионалния спорт и да впечатлят публика и фенове с най-доброто, на което са способни.