Надал с лесна победа, следва сблъсък с Иснър

Лидерът в световната ранглиста и носител на 16 титли от “Големия шлем” Рафаел Надал се класира за 1/4-финалите на турнира от серията ATP 500 “China Open” в Пекин. Във втория кръг испанецът не даде сет на руснака Карен Хачанов, побеждавайки го с 6:3, 6:3. В следващата фаза Рафа ще играе с поставения под №6 американец Джон Иснър, който разби аржентинеца Леонардо Майер с 6:0, 6:3.

Ако Надал и Григор Димитров спечелят 1/4-финалните си срещи, двамата ще се изправят един срещу друг на 1/2-финалите. Вчера Димитров надви със 7:6 (6), 7:5 аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро и утре ще мери сили с поставения под номер 5 испанец Роберто Баутиста Агут.

Днес Надал отрази 6 брейкпойнта и не допусна пробив, като в същото време спечели 3 пъти подаването на съперника си. Така след тежкия мач в първия кръг с французина Люка Пуй, в който испанецът спаси 2 мачбола, днес Надал се справи с Хачанов за 89 минути. В първия сет Рафа проби за 3:1, а във втората част Хачанов загуби подаването си първо в третия, а след това и в деветия гейм.