Бижутера и тимът му отпаднаха на дузпи от Купата на Аматьорската лига

Отборът на Спортист 2009 (Своге) с Христо Йовов в състава, отпадна от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, след като отстъпи с дузпи в домакинството си на Бенковски (Костенец), в мач от втория кръг на квалификациите на област София. Редовното време завърши 1:1, след което гостите надделяха с 5:3 при изпълнението на 11-метровите наказателни удари. Играещият треньор на домакините и легенда на Левски Христо Йовов влезе през последните 25 минути, но въпреки това не успя да помогне на тима си да се класира напред. Бижутера се понрави с две отлични отигравания, но гостите запазиха равенството до последния съдийски сигнал.

Изненадващо гостите поведоха в 20-ата минута след гол на Мариян Кръстев, по-добрият отбор на терена през първите 45 минути, бе този на Своге, който все пак стигна до равенството в 42-ата минута. Таранът на тима Йорданов бе точен.

Въпреки влизането на Йовов, играчите на Своге не успяха да стигнат до пълен обрат, а при дузпите вратарят на Бенковски Тони Димитров се превърна в герой. Стражът вкара една от дузпите, а също така и хвана две дузпи на домакините. Освен него Мариян Кръстев, Радослав Златков, както и играещият треньор и капитан Ивайло Златков се разписаха за гостите, които ще приемат Чавдар (Етрополе) в третия кръг на турнира на 11 октомври.

Днешните съперници са лидери в своите групи - Спортист 2009 (Своге) има четири победи в първите четири кръга на ОФГ на зона София-Запад, докато Бенковски, който също има четири успеха от четири мача, е лидер в ОФГ на зона София - Изток.