Бенковски с четвърти пореден разгром

Отборът на Бенковски (Костенец) победи с категоричното 4:1 Пирдоп в мач от четвъртия кръг на шампионата в ОФГ на зона София - Изток. Момчетата на играещия треньор Ивайло Златков записаха четвърта поредна победа през сезона. Пред около 140 свои фенове домакините водеха с 2:1 на почивката, а през второто полувреме довършиха гостите с още две попадения. В герой за Бенковски се превърна голмайсторът на клуба Веселин Гелев, който отбеляза хеттрик. Той има вече 10 попадения през тази кампания от три мача. Последното попадение на Бенковски бе дело на Мариян Кръстев, който пък има четири гола в първите четири мача през този сезон.

Отборът на Бенковски, който се цели в Трета лига, има пълен актив от 12 точки, а също така и голова разлика с 20:2. Поражението бе първо за Пирдоп, който остана със седем точки.

снимка: Кирил Кайтазов