"Трето полувреме" преди Испания-Германия

Раонич направи победно завръщане в Токио

След седем седмици отсъствие от кортовете канадският тенис ас Милош Раонич направи победно завръщане, след като елиминира с 6:3, 6:4 Виктор Троицки в първи кръг на турнира от сериите АТР500 в Токио. Предишният мач на канадеца бе на 10 август в “Мастърс”-а в Монреал, където отстъпи на Адриан Манарино още в първия си дуел, но сега записа шеста победа в седмия си двубой срещу Троицки, за да продължи напред в японската столица. Неговият следващ опонент ще бъде представителят на домакините Юичи Сугита, който отстрани Беноа Пер след отказване на французина в началото на втория сет, като първият отиде на сметката на японеца с 6:4.

Раонич се нуждаеше от само 72 минути, за да се справи с Троицки, като реализира цели 16 аса и направи по един пробив в сетовете - в шестия гейм на първия и в третия на втория. Канадецът бе опериран (лява китка) през август и ще се опита да се класира за финала в Токио, което му се е случвало три пъти в кариерата (2012-2014), а тази година той стигна до две битки за трофеи - в Делрей Бийч (отказване заради травма в бедрото срещу Джак Сок) и в Истанбул (поражение от Марин Чилич).
Раонич се смъкна до 12-о място в световната ранглиста, участва в 17-ия си турнир за годината в Токио, като статистиката му вече е 28 победи и 11 загуби, но е далеч назад на 18-а позиция в “Надпреварата за Лондон”, което му дава практически никакви шансове да се класира за Финалите на АТР.