Дузпата в края и отменения гол на Манджукич - вижте спорните моменти в мача Аталанта - Юве (видео)

Шампионът на Италия Ювентус загуби първите си точки от началото на сезона в Серия “А”. Това се случи на стадиона в Бергамо, където “Старата госпожа” завърши 2:2 с Аталанта в луд мач, в който “бианконерите” не успяха да задържат аванс от два гола. Двубоят бе белязан от спорни съдийски решения, като първото от тях бе анулирането на гола на Марио Манджукич за 1:3 в 57-ата минута. Попадението беше отменено заради нарушение, извършено от Стефан Лихтщайнер срещу Алехандро Гомес доста преди центрирането, довело до гола на хърватския нападател. Малко след това домакините изравниха резултата, а в заключителните минути имаше и друг доста спорен момент, който този път бе в полза на гостите. Торинци получиха право да изпълнят дузпа (пропусната впоследствие от Пауло Дибала - б.р.) за игра с ръка на Андреа Петаня. Последният бе част от стената на Аталанта при изпълнение на пряк свободен удар от страна на Пауло Дибала. Вижте тези два дискусионни момента и сами преценете дали взетите от съдиите решения са били правилни или не.

ВИЖТЕ СИТУАЦИЯТА С ОТМЕНЕНИЯ ГОЛ НА МАНДЖУКИЧ ТУК!

ВИЖТЕ СИТУАЦИЯТА С ДУЗПАТА ЗА ИГРА С РЪКА НА ПЕТАНЯ ТУК!