Сборният отбор на България за момчета до 15 години с бронзови отличия в Русия

Сборен отбор на България от млади волейболисти, родени 2003/2004 година, спечели бронзовите медали на Арктическия международен турнир за Купата на Губернатора на Ямала, който се проведе в Новий Уренгой (Русия).

В малкия финал на турнира българските момчета, водени от Добромир Лазаров, надиграха след оспорвана битка Уфа с 3:2 гейма. С това българчетата завършиха на престижното трето място и с бронзови отличия, а тимът на Уфа остана четвърти. Успехът е втори над този съперник, след като българските състезатели надиграха този противник още в груповата фаза. Победител в турнира стана тимът на Москва, втори се наредиха волейболистите на Екатеринбург.

"Много съм доволен от представянето на нашите момчета. За съжаление накрая в тима ни се натрупа умора от пътуването и климата. Но медалът си е медал и е голям успех, а турнирът бе много полезен", коментира за BGvolleyball.com водачът на българската група Владимир Николов.