Сборният отбор от България за момчета до 15 години на полуфинал на турнир в Русия

Сборен отбор на България от млади волейболисти, родени 2003/2004 година, се класира на полуфинал на международен турнир в Русия. Българските момчета играят на Арктическия международен турнир в Новий Уренгой, който е за Купата на Губернатора на Ямала, и в който участват осем тима.

Българските волейболисти, водени от треньора Добри Лазаров, надиграха Локомотив (Новосибирск) с 3:0 (25:20, 25:17, 25:15). С това те записаха трета поредна победа, след като преди това надиграха домакините от Ямао с 3:1 и Уфа с 3:0 гейма. Така те спечелиха първото място в своята предварителна група и продължават напред във финалната четворка.

Така в единия полуфинал на надпреварата нашите момчета се изправят срещу тима на Екатеринбург. Двубоят е тази вечер (28 септември), а българските волейболисти вече направиха сериозно впечатление с присъствието си на турнира.