Преслав Йорданов гарантира медали на тима си с гол в последната минута (видео)

Бившият нападател на Локомотив (София) и ЦСКА Преслав Йорданов се превърна в герой за Ордабаси в двубоя от първенството на Казахстан срещу Акжайк. Домакините се наложиха с 3:2, а българският нападател вкара победния гол в добавеното време. Трите точки на практика гарантираха на Ордабаси брозновите медали, защото отборът е трети в класирането, с аванс от 11 точки пред Иртиш, а до края на сезона остават само три кръга. Иртиш е и с мач по-малко, но има по-трудна програма.

Мардан Толебек от фаул откри за Ордабаси, но в края на полувремето Майкъл Одибе изравни. След почивката Сърджан Вуяклия отново изведе домакините напред с глава, а в 73-ата минута Денис Главина вкара за 2:2 с мощен удар от ъгъла на наказатлното поле. Преслав Йорданов влезе като резерва в 85-ата минута, а малко по-късно засече с шпагат центриране от десния фланг и донесе победата на своя отбор.

ОРДАБАСИ - АКЖАЙК 3:2
1:0 М. Толебек (38)
1:1 М. Одибе (45)
2:1 С. Вуяклия (50)
2:2 Д. Главина (73)
3:2 П. Йорданов (90)