Преслав Йорданов с пълни 90 минути при загуба на Ордабаси

Българският нападател Преслав Йорданов излезе като титуляр и престоя през всичките 90 минути на терена при загубата на неговия Ордабаси с 1:2 като гост на Шахтьор (Караганди) в среща от 23-ия кръг на казахстанската Премиер лига.

Тимът на Преслав първи поведе в резултата, след като Нургалиев се разписа в 60-ата минута. Само две по-късно обаче домакините изравниха чрез Габушев, а в 79-ата Шоке донесе трите точки за Шахтьор.

Въпреки загубата си Ордабаси е непоклатим на третата позиция в класирането със своите 41 точки. Втори в подреждането е Кайрат, който има 47, а далеч напред - с цели 10 точки повече, е шампионът Астана на Станимир Стоилов.