Лукаку закръгли головата си сметка на 10 от 9 и изстреля Юнайтед към нов успех в ШЛ (видео и галерия)

Манчестър Юнайтед постигна втора поредна убедителна победа в Група "А" на Шампионската лига, след като "червените дяволи" надделяха с 4:1 над ЦСКА (Москва) на "ВЕБ Арена". Селекцията на Жозе Моуриньо реши всичко в своя полза още до почивката, когато вече водеше с три гола. Два от тях бяха реализирани от Ромелу Лукаку (4', 27'), а Антони Марсиал (19') бе точен от дузпа. С тези две попадения белгиецът вече има 10 гола в 9 мача за Юнайтед. След почивката Хенрих Мхитарян (57') покачи, а Константин Кучаев оформи крайния резултат в последната минута.

Фернандес, Дзагоев и Головин стартираха за домакините. Българският национал Георги Миланов остана на скамейката за началото и се появи в игра в 72-рата минута, когато замени Дзагоев. При резултат 0:4 обаче нашият сънародник нямаше как да помогне на своя тим.

Мениджърът на "червените дяволи" Жозе Моуриньо беше направил пет промени в сравнение с двубоя със Саутхамптън. Виктор Линдельоф, Крис Смолинг, Дейли Блинд, Андер Ерера и Антони Марсиал започнаха вместо Валенсия, Джоунс, Фелаини, Мата и Рашфорд. Ашли Йънг изведе отбора с капитанската лента.
Гостите започнаха ударно този двубой и още в четвъртата минута поведоха в резултата. Ерера пресече едно подаване в центъра, Лукаку изведе Марсиал по левия фланг, след което се придвижи към вратата и успя да засече с глава центрирането на французина. Белгиецът надскочи Игнашевич и се разписа в седми пореден мач. За Игор Акинфеев пък това е 41-ви двубой поред в евротурнирите, в който стражът на ЦСКА получава гол.
Само две минути след това московчани можеха да изравнят, но Де Хеа парира опасен удар по земя на Дзагоев. В 14-ата минута гостите пропуснаха златен шанс да удвоят преднината си. Блинд, който проби отляво, пусна към Мхитарян, но от 8-9 метра арменецът стреля право в Акинфеев, който спаси с крак.

Четири минути след това Шенников се хвърли на шпагат до дясната линия на наказателното поле. Той докосна топката, но след това препъна с тялото си Мхитарян. Реферът зад вратата даде сигнал, че има нарушение и бе отсъдена дузпа в полза на "червените дяволи". Антони Марсиал изпълни хладнокръвно за 0:2.

ЦСКА (Москва) - Манчестър Юнайтед@@@

Гостите обаче не спряха дотук. В 26-ата минута Лукаку реши всичко с втория си гол тази вечер. Марсиал центрира ниско отляво, а Березуцкий се размина с топката, въпреки че изглеждаше елемантарно да я изчисти, и по този начин я подари на белгиеца, който се възползва и вкара отблизо.

Десетина минути преди почивката Акинфеев лиши Лукаку от хеттрик, след като изби опасен негов удар от далечна дистанция. Малко след това и Де Хеа спаси Юнайтед от сигурен гол, парирайки с една ръка изстрел на Чалов от няколко метра.

В 49-ата минута Акинфеев отново изби много опасен удар на Лукаку от въздуха.

Четвъртият гол обаче стана факт в 57-ата минута след поредната фрапантна грешка в отбраната на домакините. Игнашевич подари топката на противника в собствената си половина. Марсиал излезе очи в очи с Акинфеев, но стражът изби. Топката обаче стигна до Мхитарян, който я вкара в опразнената врата.
Лингард пропусна да се разпише секунди, след като се появи в игра. Стражът на домакините обаче и този път спаси.
В 90-ата минута резервата Кучаев реализира почетния гол за ЦСКА Москва, след като получи от Головин и от малък ъгъл прати топката между краката на Де Хеа.

Юнайтед вече има шест точки и голова разлика 7:1! ЦСКА (Москва) е на трето място във временното класиране в групата. "Армейците" имат три точки - колкото и Базел, но по-лоша голова разлика от швейцарския тим.