Левски свали Ботев (Пд) от върха при 17 годишните в мач с пет гола (видео)

Отборът на Левски нанесе първа загуба на Ботев (Пловдив) в отложен мач от 4-ия кръг на Елитната група до 17 години. Талантите на Йордан Петков победиха с 3:2 "канарчетата", така освен, че им нанесоха първо поражение, ги свали от върха в класирането.

Талантите на Стефан Стоянов имаха серия от шест поредни победи в първите си шест двубоя от сезона, но "сините" започнаха по-добре срещата, като шокираха първенците на България в този набор през последните две години.

Столичани поведоха с 2:0 след голове на Кирил Киров в 22-ата минута и на Мартин Петков в 28-ата минута. Първият, който през лятото пристигна от стадион "Раковски", водеше атаката на тима и вкара, засичайки центриране отдясно, като не остави шансове на Марио Усков.

Няколко минути по-късно Петков напредна, след което направи двойно подаване с Киров и удвои. Най-добрият тим през последните години в България при набор 2001 година, реагира веднага, връщайки един гол. Големият талант Кристиян Добрев, който миналата година дори се разписа в Първа лига, прати топката в мрежата на Левски в 36-ата минута.

Второто полувреме започна с положения пред двете врати, като в 57-ата минута Благовест Данчев изравни след разбъркване в наказателното поле на Цветелин Ставрев.

В 70-ата минута Левски отново излезе напред в резултата. Този път капитанът Томислав Папазов бе точен с глава, след като засече центриране от фаул.

Така Левски, който загуби финала за Купата на БФС през май месец от "жълто-черните", си върна частично на Ботев.

Четвъртата победа изкачи Левски на пето място с 14 точки, като лидер вече е ЦСКА-София, който разби с 4:0 Левски-Раковски. "Червените" имат вече 19 точки, а "канарчетата" останаха с 18 точки.

снимка: viasport.bg