Рууни не наказа бившия си тим, но Лукаку го направи при нов разгром на Ман Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед се изравни с градския си съперник Ман Сити на върха във временното класиране на Премиър лийг, след като разгроми с 4:0 Евертън на "Олд Трафорд". Това бе трета победа на "червените дяволи" с този резултат от началото на сезона. Антонио Валенсия (4') откри със страхотен гол от воле, а Хенрих Мхитарян (83'), Ромелу Лукаку (89') и Антони Марсиал (92'-дузпа) вкараха три попадения в последните минути, с което донесоха изразителния успех на домакините. Евертън днес допусна четвърта поредна загуба във всички турнири, като "карамелите" не успяха да отбележат гол в нито един от тези двубои.

Мениджърът на домакините Жозе Моуриньо беше направил пет промени в своя състав в сравнение с тези, които започнаха срещу Базел в Шампионската лига. Маруан Фелаини замени контузения Пол Погба, а Фил Джоунс, Ерик Байи, Антонио Валенсия и Маркъс Рашфорд се завърнаха сред титулярите за сметка на Дейли Блинд, Крис Смолинг, Виктор Линдельоф и Антони Марсиал.

Уейн Рууни се завърна на "Олд Трафорд", но с екипа на Евертън. Той водеше атаката на гостите. Куко Мартина, Ашли Уилямс, Идриса Гей и Том Дейвис също стартираха.

Още в четвъртата минута Антонио Валенсия даде аванс на домакините, след като засече от въздуха, от границата на наказателното поле, центриране на Матич и със страхотен удар не остави шанс на Пикфорд.

В 21-ата минута Рууни отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата на Де Хеа. "Карамелите" не направиха почти нищо друго интересно в предни позиции до почивката. Ромелу Лукаку пък пропусна две чудесни възможности поне да удвои преднината на "червените дяволи". Първо белгиецът преодоля Уилямс в наказателното поле и просто трябваше да намери ъгъла на вратата, но стреля неточно. Малко по-късно Лукаку бе изведен добре от Рашфорд, но в последния момент Ягиелка успя да му избие топката.

В самото начало на втората част Рууни бе близо до това да изравни резултата, след като се озова сам срещу Де Хеа, но стражът на Юнайтед изби удара на бившия си съотборник. В 61-вата минута Де Хеа отново спаси домакините, след като изби шут отблизо на Гилфи Сигурдсон.

Няколко минути след това Мата изпълни почти перфектно пряк свободен удар, но за негов малшанс топката срещна гредата.

Девет минути преди края Рууни напусна терена, заменен от Миралас. Много скоро след това - в 83-ата минута, "червените дяволи" удвоиха аванса си. Уилямс сгреши и подари топката на Фелаини, който продължи към Лукаку. Белгиецът намери много добре Мхитарян, който стреля покрай Пикфорд за 2:0.

В самия края на редовното време Лукаку оформи класиката. Белгиецът изпълни фаул, след който топката срещна стената и стигна до Матич. Сърбинът центрира в наказателното поле, Лингард продължи с глава към Лукаку, който този път не сгреши отблизо. Нападателят не спести радостта си от гола срещу бившия си отбор.

В добавеното време Антони Марсиал оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена за игра с ръка на бившия играч на "червените дяволи" Морган Шнайдерлин.

Юнайтед и Сити имат абсолютно еднакъв точков актив - по 13 точки, и еднаква голова разлика - 16:2. Евертън е в зоната на изпадащите с едва четири пункта.