Борусия (Д) не намери пътя към мрежата в двубой на една врата (видео)

Атакуващата мощ на Борусия (Дортмунд) не успя да пробие отличната защита на Фрайбург и двубоят между двата тима от третия кръг на Първа Бундеслига завърши 0:0. Повече от час гостите играха с човек повече, след като Йорик Раве беше отстранен от игра в 29-ата минута. Независимо от това стройните редици на Фрайбург не се огънаха и “жълто-черните” записаха първи мач без победа през новата кампания в първенството.

И днес съдиите бяха главните герои, след като трябваше да се справят с няколко спорни положения. В 16-ата минута те не видяха как Кристиан Гюнтер нарочно протегна ръка в наказателното поле, за да спре топката след включване на Кристиан Пулишич. В 29-ата обаче, след като изгледа на повторение нарушение на Раве срещу Марсел Шмелцер, реферът Бенямин Кортус вдигна директен червен картон на играча на домакините, за когото това беше дебют. Заради грубия фал левият бек на Борусия не успя да продължи игра и дори беше закаран в болница. Преди него пък с травма беше напуснал и Марк Бартра, което ограничи възможностите на Петер Бос за смените.

От тук до края Фрайбург се затвори в своята половина и цялата среща занапред премина там. На няколко пъти вестфалци бяха на косъм от попадението, но то така и не падна. Веднъж - в 80-ата минута, Пиер-Емерик Обамеянг все пак успя да реализира, но пък арбитърът не зачете гола, защото не бил дал сигнал за подновяването на играта.

В 77-ата минута съдията подмина дискусионна ситуация в наказателното поле на Борусия, при която Сократис задържа с ръка Чаалар Сойюнджю. За последните десетина минути на помощ за гостите се притече и новият нападател Андрий Ярмоленко, но и той не успя да помогне в дебюта си.

За отбора на Кристиан Щрайх това е второ нулево равенство у дома, а при единственото гостуване се стигна до тежка загуба с 1:4 от РБ (Лайпциг).

Дортмунд вече насочва вниманието си към гостуването на Тотнъм в Шампионската лига в сряда.