Украйна подчини Турция с два гола на Ярмоленко (видео)

Украйна победи с 2:0 като домакин Турция в среща от квалификационна Група “I” за световното първенство в Русия догодина. По този начин украинците оглавиха класирането в групата с 14 точки. С по 13 точки са Хърватия и Исландия, като “шахматистите” трябваше да играят тази вечер у дома с Косово, но заради силния дъжд в Загреб двубоят бе прекратен в 25-ата минута и ще се преиграе допълнително. Турция е на четвърто място с 11 точки, а на последните две позиции са съответно Финландия (4 точки) и Косово (една точка).

Автор и на двата гола в мача тази вечер бе новото попълнение на Борусия (Дортмунд) Андрей Ярмоленко. В 18-ата минута той завърши отблизо чудесна атака на домакините. Три минути преди края на първото полувреме Ярмоленко пак с удар отблизо реализира второто попадение, като преди паса към него топката бе напуснала очертанията на терена, но въпреки това реферът зачете гола.

УКРАЙНА - ТУРЦИЯ 2:0
1:0 Ярмоленко (18)
2:0 Ярмоленко (42)