Мечтан дебют за Мбапе! Неймар също блести при разгромна победа на ПСЖ (видео)

Пълният със звезди тим на Пари Сен Жермен продължава без загубена точка от началото на сезона в Лига 1. В мач от 5-ия кръг на френския шампионат ПСЖ победи с 5:1 като гост последния в подреждането Метц. Резултатът обаче е малко заблуждаващ, тъй като двубоят можеше да се развие и по по-различен начин, но дискусионен червен картон за Беноа Асу-Екото от състава на домакините още в началото на втората част и голям пропуск на Еманюел Ривиер от Метц при резултат 1:1 помогнаха на столичани да запишат пета победа от пет мача. Метц пък остава на последното 20-о място с 0 точки.

Купените това лято от ПСЖ за обща стойност около 400 милиона евро Килиан Мбапе и Неймар демонстрираха качествата си тази вечер в един доста интересен за гледане и изпълнен с любопитни моменти и пред двете врати двубой, като много по-горещо, разбира се, беше пред вратата на Метц.

Официален дебют за ПСЖ направи тази вечер 18-годишният нападател Килиан Мбапе. Тийнейджърът ознаменува първия си мач за Пари Сен Жермен с хубав гол, а освен това записа и асистенция за едно от двете попадения на Единсон Кавани. Уругвайският нападател направи дежурните си пропуски тази вечер, уцели и две греди, но порази и вратата на Метц в 31-ата и 75-ата минута. Мбапе бе точен в 59-ата, а в 69-ата и 87-ата бразилците Неймар и Лукас Моура добавиха по още едно попадение. Автор на попадението за Метц стана Еманюел Ривиер в 37-ата минута.

В 22-ата минута Кавани пропусна много добра възможност за гол, като отблизо уцели греда, но 9 минути след това тъкмо уругваецът изведе ПСЖ напред в резултата и постави начолото на головата фиеста. Кавани получи топката в наказателното поле на домакините от Неймар, финтира вратаря Еиджи Кавашима и опъна мрежата за 0:1.

Само 6 минути по-късно Ривиер възстанови равенството, забивайки от непосредствена близост с глава топката във вратата на Алфонс Ареола.

Три минути след почивката Ареола направи огромен гаф, който обаче бе последван от не по-малко фрапиращ пропуск на Ривиер. Стражът на ПСЖ игра нескопосано с глава след върната към него топка и подари кълбото на Ривиер, който пък не уцели празната врата на гостите и пропиля идеален шанс за 2:1.

В 56-ата минута Беноа Асу-Екото извърши нарушение срещу Мбапе и реферът показа на футболиста на Метц директен червен картон, като решението му изглеждаше малко пресилено.

Това се оказа фатално за домакините, чийто треньор Филип Хиншбергер малко след това бе отстранен заради невъздържано поведение.

В 59-ата минута Мбапе показа на какво е способен и с майсторски шут от дъгата на наказателното поле след отбита от отбраната на Метц топка върна преднината на столичани в резултата.

Оттук насетне за тима на Унай Емери вече нямаше проблеми и с човек повече на терена гостите реализираха още три попадения. Преди това обаче Кавани удари напречната греда с бомбен изстрел от въздуха в 66-ата минута.

В 69-ата минута Неймар пое топката в противниковата половина, бързо се устреми напред и с шут почти от дъгата на наказателното поле насочи много прецизно топката в долния ляв ъгъл на Кавашима за 1:3.

В 75-ата минута поредната атака на ПСЖ доведе до втория гол на Кавани в срещата. Топката достигна до уругваеца, след като срещна и ръката на Мбапе, а Кавани, макар и с не най-чистия удар, отблизо бе точен за 1:4.

Три минути преди края Лукас Моура оформи крайния резултат, довкарвайки топката от голлинията, след като първо тя се бе отбила от гредата.

С 15 точки ПСЖ е безгрешен от началото на сезона в Лига 1, но същото важи и за шампиона Монако, който е с 4 победи от 4 мача, като в събота гостува на Ница.