Рома срази Чапекоензе, Флоренци се завърна с гол (видео)

Лекувалият дълго време контузия Алесандро Флоренци се завърна в игра с гол, а Патрик Шик направи дебют за Рома в приятелския мач с Чапекоензе снощи. Двубоят на "Олимпико" в Рим завърши 4:1, а приходите отидоха за бразилския клуб, който загуби почти всички свои футболисти при самолетна катастрофа през миналата година.

Флоренци изведе домакините с капитанската лента и откри резултата от дузпа в 29-ата минута. Малко по-късно Диего Пероти удвои преднината на "вълците", а в края на полувремето Мирко Антенучи направи 3:0, реализирайки втората дузпа в полза на Рома.
На почивката легендата на Рома Франческо Тоти слезе на терена, за да получи фланелка на Чапекоензе с неговото име и любимия му номер 10.

В 51-ата минута "джалоросите" отбелязаха и четвърти гол, дело отново на Антенучи. Почетното попадение за гостите реализира един от оцелелите в трагедията Алан Рушел, който бе точен от дузпа в 56-ата минута.
Патрик Шик игра около половин час, но не успя да се разпише.

След двубоя защитникът на Рома Жуан Жезус заяви, че е бил близък приятел и съотборник със загиналия в катастрофата Жосимар. "Много съм развълнуван. Играхме този мач не за да върнем спомените за трагедията, а за да помогнем. Чапе има проблеми в бразилското първенство, но ще се се стабилизират, убеден съм", сподели Жуан Жезус.

РОМА - ЧАПЕКОЕНЗЕ 4:1 (3:0)
1:0 А. Флоренци (29) д.
2:0 Д. Пероти (38)
3:0 М. Антенучи (42) д.
4:0 М. Антенучи (51)
4:1 А. Рушел (56) д.