Барса не пожали Чапекоензе за трофея "Жоан Гампер"

Отборът на Барселона записа убедителна победа с 5:0 над Чапекоензе в сблъсък за трофея "Жоан Гампер". Двата тима се изправиха един срещу друг на "Камп Ноу", а срещата бе и възпоменателна в памет на жертвите на зверската самолетна катастрофа преди година, в която загинаха много от играчите на бразилския тим.

Преди началото на двубоя двама от оцелелите от катастрофата - Нето и Фолман, получиха овации от феновете и играчите на стадиона, а след това и капитанът Рошел бе заменен в 36-ата минута и също бе изпратен с бурни аплодисменти. На полувремето пък Андрес Иниеста и треньорът Ернесто Валверде изнесоха трогателни речи.

Иначе Барса видимо бе много по-класният от двата тима и можеше да спечели доста по-убедително. Точни за успеха на домакините бяха Жерард Деулофеу (6), Серхио Бускетс (11), Лионел Меси (28), Луис Суарес (55) и Денис Суарес (74).

Играчите на Барселона започнаха с положенията още от самото начало на мача. В първите минути със сериозни пропуски се отличиха последователно Меси, Иван Ракитич и Суарес. В 6-ата минута обаче Ракитич нахлу в пеналта и пусна прекрасен пас за Деулофеу, който просто вкара в опразнената врата.

Само пет минути по-късно Бускетс овладя една топка пред наказателното поле и с прекрасен шут я оплете в мрежата за 2:0.

Гостите пък организираха една от малкото си по-интересни атаки в 16-ата минута, когато Уелингтон Паулиста напредна и стреля, но покрай вратата.

В 27-ата минута Меси заправи поредния си голям пропуск в мача, като не успя да вкара отблизо. Само минута по-късно обаче аржентинецът се реваншира. Той бе изведен от Деулофеу и този път успя да прати топката в мрежата за 3:0.

В 55-ата минута Барса организира поредната си красива атака, Меси направи с двойно подаване с Луис Суарес, а уругваецът сам срещу вратаря не сгреши за 4:0.

Отново Меси изработи и петото попадение в 74-ата минута. Той пъсна страхотен извеждащ пас за Денис Суарес, който с едно докосване насочи кълбото във вратата за крайното 5:0.

Така традицията бе спазена и Барселона за 40-ти път спечели трофея "Жоан Гампер" и показа добра форма преди предстоящия сблъсък с Реал Мадрид за Суперкупата на Испания в събота.