Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Федерер с нова петсетова победа на US Open

Швейцарецът Роджър Федерер се класира за третия кръг на турнира от Големия шлем US Open след втора петсетова победа. В първи кръг той отстрани трудно 19-годишния американец Франсис Тиафо, а тази нощ надигра руснака Михаил Южни 6:1, 6:7(3), 4:6, 6:4, 6:2 и записа 17-а победа срещу него без да е допуснал нито една загуба.

36-годишният швейцарец стартира силно двубоя и набързо взе първия сет, а във втората част поведе с 5:3, но допусна обрат. Южни, 101-и в света в момента, успя да пробие в петия гейм по пътя си към успеха в третия сет. Федерер взе ранен аванс в четвъртата част от 4:1, но отново допусна пробив, когато сервираше за сета при 5:3. Той все пак успя веднага да пробие и изравни резултата. В решаващата пета част швейцарецът доминираше и стигна до крайния успех.

Съперник на Федерер в трети кръг ще бъде испанецът Фелисиано Лопес, който отстрани сънародника си Фернандо Вердаско с 6:3, 6:2, 3:6, 6:1.

Двубоят между Роджър и Южни продължи цели три часа и седем минути. Статистиката показа, че швейцарецът е стигнал до победата с 12 аса, 63 уинъра, 68 непредизвикани грешки, две двойни и осем пробива от 16 възможности. Южни пък има пет аса, 27 уинъра, осем двойни грешки, 55 непредизвикани грешки и четири пробива от осем възможности.

И двамата тенисисти не изглеждаха добре на корта. Южни получи травма в крака в четвъртия сет и трудно се движеше. Федерер пък не можеше да прикрие, че болките в гърба го тормозят и не е изключено той да се оттегли от надпреварата.