Късен гол и първа победа за Лацио

Отборът на Лацио записа първа победа в Серия "А". Футболистите на Симоне Индзаги надвиха с 2:1 Киево във Верона и направиха скок в класирането на италианското първенство, макар то да е на твърде ранен етап. Герой за "орлите" стана халфът Сергей Милинкович-Савич, който реализира победен гол в 89-ата минута. Наставникът на римляните Симоне Индзаги заложи на схемата 3-5-1-1, с която бе спечелената Суперкупата на Италия срещу Ювентус в средата на месеца.

Двубоят започна много добре за Лацио. В 11-ата минута централният нападател на тима Чиро Имобиле се разписа отблизо след подаване от ъглов удар. Това бе първо попадение за италианския национал в новия шампионат на Апенините. Имобиле показва добра резултатност при "бианкочелестите" и до този момент има 28 гола в общо 43 срещи. Отговорът на домакините дойде в 34-ата минута, когато Мануел Пучарели показа точен мерник и изравни - 1:1.

След почивката "летящите магарета" и "орлите" си размениха по няколко опасности и когато изглеждаше, че нещата вървят към сигурен хикс, Милинкович-Савич разсече "Гордиевия възел". Сърбинът нанесе матиращ удар с десния си крак и донесе трите точки на лациалите. В ответната атака Масимо Гоби можеше да изравни и да попари гостите, но топката не достигна до него в решаващия миг. В следващия кръг Лацио приема Милан, а Киево има трудна визита на шампиона Ювентус.