Луда вечер на "Бернабеу", Реал Мадрид загуби точки (видео + галерия)

Шампионът на Испания Реал Мадрид направи 2:2 с Валенсия в мач от втория кръг на Ла Лига, игран на “Сантиаго Бернабеу”. Марко Асенсио и Марсело се представиха впечатляващо, но това не беше достатъчно за победата. Пропуски най-вече на Карим Бензема лишиха краля на Европа от три точки. Асенсио реализира два прекрасни гола (10 и 83), а за “лос че” точни бяха Карлос Солер (18) и Жофри Кондогбия (77).

Каземиро действаше като централен бранител до Начо Фернандес. Иско влезе в средната зона с малко по-защитни функции от обикновено. Асенсио замени наказания Кристиано Роналдо. Наставникът на гостите Марселино разчиташе на схема 4-4-2. Новото попълнение Жофри Кондогбия беше титуляр, а в атака оперираха Симоне Дзадза и Родриго Морено.

Реал Мадрид - Валенсия Преди началото на двубоя капитанът тази вечер Марсело вдигна спечелената преди няколко месеца титла в Примера дивисион, а наказаният Кристиано Роналдо взе в ръцете си завоюваната Суперкупа на Европа. Още във втората минута на мача се появи полемична ситуация. Рубен Везо игра с ръка в наказателното поле, след като първо топката отскочи от бедрото му. Съдията Фернандес Борбалан подмина положението с аргумента, че играта е неумишлена. В петата минута Кейлор Навас предвидливо излезе извън очертанията на наказателното си поле и спря подаване към връхлитащия Дзадза.

В десетата “Сантиаго Бернабеу” видя поредно бижу от новия си любимец Асенсио. Гостите от “Местайя” сгрешиха при изнасянето на топката и подариха кълбото на балеарския техничар, който смело напредна и стреля неспасяемо от дъгата. Топката влетя в десния долен ъгъл, а стражът Нето дори не помръдна. В 17-ата Асенсио отправи много опасно центриране отдясно, при което Бензема остана под топката.

Реал Мадрид - Валенсия Минута по-късно “лос че” изградиха чудесна акция отляво и изравниха резултата. Хосе Гая много хитро намери Лато, който центрира ниско към границата на малкото наказателно поле, където непокритият Карлос Солер насочи точно по диагонала - 1:1. В 21-ата Карим Бензема и Гарет Бейл направиха двойно подаване, а френският стрелец избра удар към близкия ъгъл - на сантиметри в аут.

В 32-ата Асенсио асистира на Марсело, бразилецът овладя топката и шутира силно при второто докосване, пращайки я малко над гредата. В 36-ата Навас изпусна топката в опит да я прати бързо напред. Това обаче се оказа положително за атаката на Реал, тъй като валенсианци се засуетиха и позволиха на Бензема да се устреми напред. Френският нападател шутира коварно по земя, ала Нето съумя да избие в корнер. Секунди по-късно Карим удари и греда, но при вдигнат флаг за засада.

Реал Мадрид - Валенсия В 41-ата Асенсио отне от Лато, Лука Модрич хвърли далечен пас към Иско, испанският национал тръгна успоредно на голлинията, на няколко пъти замахна и в крайна сметка беше блокиран. Две минути по-късно Бейл центрира прострелно отляво, но Бензема насочи над гредата само от около пет метра. В 45-ата Бензема отново не беше прецизен - този път при удар с глава след пас от крака на Тони Кроос.

На почивката Зинедин Зидан извади Иско и пусна в игра Матео Ковачич. Европейският шампион натисна в началото на втората част, като разчиташе основно на Марсело при опитите си за изостряне на нападенията. В 50-ата Бейл пробва шут от дистанцията, а вратарят на “лос бланкинегрос” реагира колебливо, но все пак извади топката в корнер. В 53-ата Марсело завъртя топката за пореден път, Бензема си спечели позиция, но не уцели добре кълбото.

Реал Мадрид - Валенсия 2:2 В 62-ата момчетата на Марселино имаха чудесна възможност за втори гол. Жофри Кондогбия остана сам на втора греда, но не видя добре топката и от пет метра не успя да вкара с глава. В 66-ата Марсело центрира отляво, Бейл изскочи на втора греда, но стреля в земята и прати кълбото извън очертанията на вратата. Минута по-късно Модрич шутира от 21 метра, но Нето отново показа забележителни умения и извади ниската топка. В 71-ата Дзадза не беше точен с глава след хубаво центриране на Мартин Монтоя. В 73-ата бившият мадридист Даниел Парехо стреля великолепно от пряк свободен удар, но Навас плонжира и изби майсторски от далечния горен ъгъл.

В 77-ата защитата на “белите” не успя да се ориентира добре и допусна втори гол. Родриго Морено задържа в наказателното поле, върна към дебютанта Кондогбия, който шутира много точно от 16 метра и матира костариканския страж с удар в десния долен ъгъл. Натискът на мадридчани донесе гол в 83-ата минута. Ковачич спечели фал пред наказателното поле. Асенсио хладнокръвно завъртя топката в десния ъгъл, а вратарят Нето направи крачка вляво и сам отне шансовете си.

Реал Мадрид - Валенсия 2:2 В 86-ата Асенсио нахлу отляво и центрира прострелно, а Бензема направи поредния си пропуск отблизо. В 88-ата топката беше заложена на десет метра от голлинията, Карим отново показа неточен мерник и прати кълбото покрай гредата в аут. В 90-ата Марсело задържа топката между трима в наказателното поле и падна. Повторенията показаха, че Парехо леко чуква с крака си крака на бразилеца. В 92-ата Бензема насочи много добре с глава, но Нето успя да докосне топката, след което тя намери страничната греда. В самия край Дзадза можеше да направи края още по-драматичен, но не ударът му беше блокиран.

След първите два кръга шампионът изостава с две точки от върха. Предстои пауза за националните отбори и възможност за повече тактическа работа на Зидан и компания.