Митов се завърна триумфално, Септември смачка Морето в мач със сериозни съдийски грешки (видео)

Николай Митов се завърна триумфално начело на Септември, след като столичани разгромиха с 4:1 като гост лидера преди началото двубоите от седмия кръг Черно море. На стадион “Тича” в морската ни столица септемврийци излязоха като преродени под ръководството на младия специалист, който положи основите на тима, извоювал си тази пролет място в майсторската ни група.

Попаденията за Септември реализираха Мартин Тошев (5', 81'), Борис Галчев (56') и Крис Гади (90'). За домакините, които направиха куп пропуски най-вече чрез голмайстора си Марек Кузма, точен бе капитанът Георги Илиев, който намали за 1:2 (64').

Въпреки че столичани заслужават суперлативи за представянето си във Варна, не е за подминаване и фактът, че съдийската бригада допусна две сериозни грешки, след като отмени две чисти попадения на домакините в рамките на няколко секунди заради неправилно маркирани засади.

С победата си на “Тича” тимът на Николай Митов сложи край на серията си от три поредни загуби и със събраните вече 6 точки зае деветото място във временното класиране. Черно море пък пропусна възможността да си върне първото място и със своите 14 точки остана на третата позиция в таблицата.

Септември изненадващо поведе в резултата в 6-ата минута, когато иначе стабилният от началото на сезона Емил Михайлов допусна ужасяваща грешка. Стражът на “моряците” излезе неразчетено, остави топката да премине покрай него, след което не успя да я улови в полето си. Крис Гади я измъкна под носа му и я върна към Мартин Тошев, за когото не бе проблем да реализира първото си попадение с фланелката на столичани.

Четвърт час след началото на срещата домакините стигнаха и до първата си сериозна опасност пред вратата на Септември. Онджей Сукуп центрира отдясно, Марек Кузма намери по чудесен начин топката с глава и я прати силно под гредата, но Янко Георгиев реагира страхотно и с една ръка успя да блокира изстрела му. Отново голмайсторът на Черно море се озова в центъра на събитията в 22-ата минута, когато технично пое топката на границата на наказателното поле, в движение се завъртя и мигновено стреля, но на сантиметри встрани от вратата.

Пет по-късно, при една контраатака отляво, септемврийци можеха да стигнат до втори гол. Бившият футболист на Черно море Владислав Романов пое топката, финтира противников футболист, след което прострелно центрира в наказателното поле, където Борис Галчев подложи крак, но не успя да намери очертанията на вратата. В 40-ата минута, след поредното центриране отдясно, Кузма свали чудесно с гърди към Цветков, който стреля от воле, но право в ръцете на бившия страж на Нефтохимик.

Малко след подновяването на играта - в 55-ата минута, голмайсторът на Септември Мартин Тошев бе изведен зад защитата на Морето и на метър-два пред наказателното поле бе съборен с ръка от Илиас Хасани. Централният защитник на “моряците” моментално бе пратен под душовете от Валентин Железов, а с изпълнението на пряк свободния удар се нагърби Борис Галчев. Техничарят за пореден път доказа огромната си класа, като с ювелирно изпълнение с десния крак прати топката неспасяемо в мрежата на Емил Михайлов.

Веднага след попадението на столичани Марек Кузма на два пъти имаше шанс да се разпише, но подобно на първата част направи дежурните си два пропуска. Усилията на Черно море, макар и с човек по-малко, все пак дадоха резултат и в 64-ата минута варненци намалиха резултата след попадение на капитана си Георги Илиев, който бе оставен непокрит в наказателното поле.

В средата на полувремето дойдоха и най-дискусионните положения в срещата. В 72-ата минута Мартин Костадинов получи топката отляво и центрира в наказателното поле, където от точката за изпълнение на дузпа Георги Божилов я засече и прати във вратата на Георгиев. Попадението обаче бе отменено заради засада на младия защитник на “моряците”.

Секунди по-късно голмайсторът Илиев изведе майсторски зад защитата на септемврийци Николай Минков, който с техничен удар се разписа, но и неговото попадение бе отменено заради засада. Повторенията и на двете положения обаче ясно показаха, че вторият асистент - бургазлията Николай Христов, е допуснал груби грешки и в двете ситуации.

Това като че ли напълно обезкуражи домакините, които в 81-ата минута капитулираха. Асистиралият за първия гол на Тошев Крис Гади проби отдясно и от аутлинията върна към бившия голмайстор на Пирин (Благоевград), който с техничен удар за трети път прониза Емил Михайлов. Представилият се отлично в тази среща Гади напълно закономерно ознаменува добрата си игра с гол в добавеното от главния съдия време.