Левски "София-Запад" с престижно представяне на UEFA Futsal Cup

Шампионът на България по футзал Левски "София-Запад" напусна достойно участието си в квалификациите на Шампионската лига в Трьомсо. "Сините" останаха на второ място в група "Н", след като завършиха 1:1 срещу норвежкия първенец Сярмтролан. Това беше последната среща на столичани, които с актив от четири точки, записвайки победа, равенство и едно поражение, не успяха да се класират напред. Домакините поведоха още в 5-ата минута чрез гол на Шйетне, но Александър Димитров възстанови равенството в 36-ата минута. Това бе негов първи гол в надпреварата, като помогна на българския представител да изпревари норвежците в крайното класиране, тъй като има по-добра голова-разлика. В следващата фаза отива холандският шампион Т'Кноопунт, който спечели трите си мача. Те победиха със 7:2 ТМТ в последния си мач.

Тимът, воден от Николай Михов, може да съжалява, че не успя да направи нещо историческо за клуба, тъй като във втората среща водеше с 2:1 на холандците, но в крайна сметка отстъпи с 2:3. В първата си среща Левски разби с 6:0 шотландския първенец ТМТ, но това не се оказа достатъчно за преминаване в следващия кръг.

Все пак "сините" подобриха представянето си от първото си участие в UEFA Futsal Cup през 2010 година. Тогава Левски "София-Запад" също записа победа, равенство и загуба, но завърши на трето място в квалификационната група в Кипър, когато победи именно кипърците, които пък спечелиха групата и продължиха напред.

ЛЕВСКИ "СОФИЯ - ЗАПАД" (БЪЛГАРИЯ) - СЯРМТРОЛАН (НОРВЕГИЯ) 1:1
0:1 Шйетне (5:15)
1:1 Димитров (35:41)

ЛЕВСКИ "СОФИЯ - ЗАПАД": 12.Исмет Хаджиев, 8.Христо Костов.Димитър Петев,14.Дилян Койчев, 5.Александър Димитров (1.Кристиян Братованов, 10.Йосиф Шутев, 11.Даниел Несторов,  4.Мартин Стойков,  6.Цветелин Анжелов Добричов, 7.Владимир Бахъров, 9. Иво Здравков)